Ilustrátorka so zahraničnými skúsenosťami vystavuje v Trebišove. Danica Pauličková zbožňuje tvorbu pre deti.

Krásna výstava rozprávkových ilustrácií autorky a ilustrátorky Danice Pauličkovej je už vyinštalovaná v priestoroch Zemplínskej knižnice a teší sa záujmu všetkých čitateľov.

handrova_babikaAutorka a zároveň ilustrátorka kníh pre deti, Danica Pauličková sa venuje literárnej práci už dlhé roky. Napísala známe knihy rozprávok pre deti, akými sú napríklad Motýlia kráľovná, Handrová bábika, Žiarivý kameň, Sklenená črievička, Moje hračky, Na polici v komore a mnohé iné.

Žije a tvorí v Bratislave. Je absolventkou zahraničných prestížnych škôl. Študovala na The School of fine Art – Ma Degree in Graphics. Roky 1991 – 92 prežila v Paríži na The School of Art Decorative vo Francúzsku. Štyri roky svojich študíjnych čias venovala v New York, USA a vedomosti naberala aj v Londýne na School of Public Relation.

V USA študovala maľbu u profesora Harvey Denerstiena, pracovala vo vydavateľstve Scholastic. V Paríži sa jej dostalo možnosti zúčastniť sa stáže a svoje schopnosti vtedy zvyšovala vo vydavateľstve Magnard ako designer.

danica_paulickovaV súčasnosti pracuje ako výtvarníčka v slobodnom povolaní. Venuje sa grafike, maľbe, ilustrácii a najnovšie aj sklu. Je vlastníčkou vydavateľstva Seneca Publishing company a vydáva v ňom detské knihy. Ilustruje detské časopisy a spolupracuje so všetkými vydavateľmi. Robí aj detské workshopy a besedy. Kreatívne a zaujímavo učí deti angličtinu, kreslením v nich posilňuje talent na jazyky. Zároveň pracuje aj ako novinárka, píše najmä o kultúre. Rada cestuje.  Každý rok ju uvidíte mesiac v Benátkach, ktoré je jej najmilovanejším mestom na svete.

Danica Pauličková je držiteľkou viacerých ocenení.

First price for the young graphic artist – 1980 – Bratislava
First price – painting The Art Students league USA – 1997
Grand prix from the children BIB 99 – Slovakia – 1999
Price of Mr.Martinengo heart for the work – the children books – 2006
Critics first price – aquarelle – Porto Saint Elpidio – Italy – 2007

Výstavu s názvom Čarovný prútik si môžu Trebišovčania prezrieť do 24. októbra 2014.

Paulíčková výstava pozvanka

Tento článok si prečítalo 2 649 ľudí