FUTBAL: Trebišovčania predviedli katastrofálny štart

Po dvoch zápasoch majú na konte nula bodov a hrozivé skóre 0:9. Najbližšie dva súboje hrajú vonku.

TREBIŠOV. Dve prehry, nula bodov, deväť inkasovaných gólov a ani jeden strelený. Takáto je bilancia futbalistov trebišovského Slavoja po úvodných dvoch dueloch jarnej časti tretej ligy Východ. Horší vstup do súťaže si ani nemohli predstaviť.

Vzadu im to škrípe
Jar odštartovali žlto-modrí vysokou porážkou 0:6 v zemplínskom derby na pôde Humenného. A tento debakel na nich zanechal stopy aj v domácom súboji s košickou Lokomotívou, ktorej podľahli rozdielom triedy 0:3. „Čo na to povedať? V Humennom sme polhodinu hrali dobre, súpera sme nepustili do žiadnej šance, ale potom sme mu doslova prihrali na prvý gól. Keď sme hrali proti vetru, dostali sme dva góly, s vetrom dokonca štyri. S Lokomotívou sme už v 38. minúte prehrávali o tri góly. Tie výsledky neodrážali dianie na ihrisku, za nepriaznivého stavu už aj naša psychika išla dole,“ rozhovoril sa Trebišovčan Ján Kotľár. Ale dostať v dvoch zápasoch až deväť gólov, tak to je vo futbale veľmi veľa. „V obrane nám to škrípe, nie je zohratá, lebo stále sa v nej hráči menia. Citeľne nám chýba aj stopér Marek Olah, ktorý si tesne pred štartom súťaže privodil zranenie kolena a v jari nám už nepomôže, lebo ide na operáciu.“

Vyhrať aspoň raz
Ján Kotľár si svoj návrat do dresu Slavoja po polročnej pauze strávenej vo Veľkých Revištiach predstavoval úplne inak. „Vôbec mi nenapadlo, že takto zle odštartujeme, myslel som, že to bude iné. Sú však za nami iba dve stretnutia, súťaž sa iba rozbieha a verím, že to už bude iba lepšie,“ tvrdil rodák zo Sečoviec. Mužstvu chýbajú aj jeho góly. „Dúfam, že aj ja sa konečne chytím, aj keď ma tréner Rusnák stavia na kraj zálohy, kde mi nie je tak dobre ako v útoku. Ale hrám tam, kde ma postaví, nerobí mi to žiadny problém.“ Po dvoch prehrách klesol Trebišov zo šiestej na ôsmu priečku a v tabuľke pravdy sa dostal do mínusu (-3 body). Vhodnú príležitosť nakopnúť sa a zmazať mínusové hodnoty budú mať jeho hráči už v sobotu na pôde posledných Lipian, kde nastúpia na tretí jarný duel. „Následne budeme hrať opäť vonku, v Poprade. Radi by sme získali späť stratené body z domáceho ihriska a vyhrali aspoň jeden zápas, aj keď ideálne by bolo uspieť v oboch súbojoch. Chceme nadviazať na jesenné výkony a ukázať, že na šiestej priečke sme neboli náhodou,“ odhodlane ukončil debatu najlepší strelec uplynulého ročníka východnej skupiny tretej ligy.

Tento článok si prečítalo 1 815 ľudí