FUTBAL: Slavoj Trebišov už bez kvarteta legionárov

Všetci sa vrátili späť do vlasti. Tréner Vladimír Rusnák má hlavu v smútku, v nedeľu totiž čaká mužstvo dohrávka proti MFK Košice B.

IMAG01822

TREBIŠOV. Neplánované voľno mali počas uplynulého víkendu hráči trebišovského Slavoja. Tí svoje stretnutie 15. kola tretej ligy skupiny Východ na pôde rezervy MFK Košice neodohrali, pretože v Ličartovciach, kde svoje domáce súboje hráva „béčko“ prvoligistu, bola nespôsobilá hracia plocha. Zemplínčania boli už viac-menej zmierení s tým, že zápas odohrajú až v jari, ale napokon je všetko inak – zväz rozhodol, že dohrávať sa bude v nedeľu 17. novembra. A to Slavoju veľmi nevyhovuje.

Musí siahnuť do dorastu
Kormidelník aktuálne siedmeho mužstva tabuľky Vladimír Rusnák mladší nevie, ako zostavu na záverečný majstrovský duel v tomto kalendárnom roku vyskladá. Odísť totiž museli všetci štyria legionári – ukrajinský obranca Andrii Shekel, srbský záložník Stefan Bogdanovič a ruskí útočníci Roman Mikailov a Nikita Glushkov. „Ukrajincovi aj Rusom sa skončili víza, preto museli odísť do vlasti, a spolu s nimi odišiel domov aj Bogdanovič, keďže sme nerátali s tým, že budeme hrať ešte jeden zápas,“ ozrejmil V. Rusnák, podľa ktorého však klub s hráčmi zostal v kontakte a je celkom možné, že sa ešte do Trebišova vrátia. „Nielen oni nám však pravdepodobne budú v nedeľu chýbať. Viacerí ďalší hráči sú totiž chorí, preto budem musieť siahnuť aj do dorasteneckého tímu.“ V Slavoji neboli vôbec nadšení tým, že zápas s košickým B-mužstvom budú dohrávať ešte tohto roku. „Boli by sme radšej, keby sa hralo až v jari, vtedy chceli hrať aj Košičania, ale zväz rozhodol inak a my to musíme rešpektovať,“ uviedol pre denník Korzár V. Rusnák.

Odčiniť domácu prehru
Trebišovčanom nehrá do karát ani to, že počas najbližšieho víkendu je v Corgoň lige reprezentačná prestávka. Za „béčko“ MFK totiž určite nastúpia aj viacerí hráči z prvého tímu. Nebojí sa tréner Slavoja tohto zápasu? „Hovorí sa, že kto sa bojí, nech nejde do lesa. Vieme, že nás nečaká ľahký duel, ale vopred sa nevzdávame. Do každého ideme s cieľom vyhrať a inak to nebude ani teraz,“ hovoril. Trebišovčanom pôjde v Ličartovciach aj o odčinenie domácej prehry s nováčikom z Bardejovskej Novej Vsi, ktorej pred necelými dvoma týždňami podľahli 0:2. „Aj keď sme vtedy neuspeli, s hrou svojich zverencov som bol spokojný. Hrali sme po zemi, po krídlach, vypracovali sme si množstvo čistých gólových šancí, tak si predstavujem náš výkon. Doplatili sme však na koncovku. Bývajú aj také zápasy, súper vyťažil z minima maximum,“ tvrdil V. Rusnák. V prípade, ak jeho mužstvo zaboduje (stačí mu jeden bod), preskočí v tabuľke Poprad a bude zimovať na solídnej šiestej priečke. Podarí sa mu to aj v oklieštenom zložení?

 

Tento článok si prečítalo 2 413 ľudí