FUTBAL: Olympia Borša chce hrať o špicu tabuľky

BORŠA. Zdá sa, že futbalu v tejto dedinke blízko maďarských hraníc svitá na lepšie časy, pretože vedenie klubu chce a robí všetko pre to, aby mužstvo dospelých v blízkom čase mohlo zabojovať o postup.

DSC_098

A že neostáva iba pri slovách, potvrdzuje kvalitná príprava, počas ktorej šiestoligistu preveria silné celky prevažne z vyšších súťaží. S dvoma sa už stretol, treťoligovej rezerve Prešova podľahol vysoko 1:14 a so štvrtoligovou Čaňou remizoval 1:1. „Boli to veľmi dobré zápasy, so súperom, ako je B-mužstvo Prešova, ešte naši chlapci nikdy nehrali. S Čaňou to už bolo iné, hral sa vyrovnaný futbal, jazdilo sa hore-dole počas celého duelu. Mali sme ešte hrať s Kráľovským Chlmcom a Kalšou, ale súboje boli odložené kvôli nepriaznivému počasiu,“ uviedol pre denník Korzár manažér TJ Olympia František Miklóš.

DSC_099

Tréner Borše Tibor Nagy

Borša zarezáva už viac ako mesiac, v príprave je momentálne 18 hráčov. „Chlapci pod vedením skúseného trénera Tibora Nagya pristupujú k tréningom zodpovedne, ich dochádzka je veľmi solídna. V obci máme multifunkčné ihrisko na základnej škole, kde chodíme trénovať. Čo sa týka kádra, ten by sa nemal veľmi meniť, máme však záujem o troch hráčov, ktorých mená ešte hovoriť nebudem. Náš klub je známy tým, že s mládežou sa tu pracuje veľmi dobre a je tu výborná základňa, preto nemusíme nakupovať cudzích hráčov, ale vychovávame si svojich vlastných,“ hovoril F. Miklóš. „Chceme futbal v Borši pozdvihnúť a naším cieľom je skončiť do tretieho miesta a hrať kombinačne pre oko diváka. Tohto roku zrejme nepostúpi do vyššej súťaže nikto, ale v ďalšej sezóne by sme sa radi pobili o postup.“

Niekedy v lete by sa v Borši mal odohrať medzinárodný priateľský zápas medzi druholigovým Tatranom Prešov a maďarským prvoligistom DVTK Diósgyör. „Je to tak, bude to akási odveta, pretože tieto dva tímy sa stretli aj nedávno v príprave. Jediný otáznik zostáva nad termínom zápasu, ktorý aktuálne dolaďujeme. Každopádne sa však diváci môžu tešiť na ozajstnú futbalovú lahôdku,“ prezradil F. Miklóš.

To, že Borša má s maďarským prvoligistom ozaj výborné vzťahy, potvrdzuje aj fakt, že práve jej manažér vybavil spomínaný zápas s Prešovom, v ktorom zvíťazil Diósgyör doma 2:0.

Tento článok si prečítalo 2 452 ľudí