FUTBAL: (III.LV, 16.kolo) HUMENNÉ – TREBIŠOV 6:0

V úvodnom kole jarnej časti III. ligy v skupine Východ cestovali zverenci trénera Vladimíra Rusnáka mladšieho na pôdu Humenného, ktorému v prvom kole podľahli doma 0:1. Aj keď Trebišovčania nemohli počítať v 16. kole s trojicou Mižík, Capko, Olah, pred zápasom tajne dúfali, že si domov privezú aspoň bod. Napokon bolo všetko inak. Žlto-modrí zápas vôbec nezvládli a pripísali si tak zahanbujúcu prehru.

moment_HE-TV_08032014GÓLY: 34. Karnaj, 38. Ljubarskij (11m), 48. Karnaj, 57. Pe. Šuľák, 73. Karnaj , 84. Pe. Šuľák. ŽK: Ovšianik, Ljubarskij – E. Takáč, Shekel, E. Sudimak. Pred 300 divákmi rozhodoval Čiernik.

FUTURA: Pillár – Jakubčo, Ovšianik, Hreško, Pa. Šuľák, Ljubarskij, Pe. Šuľák, Lovska (69. Harvila), Mihok (77. Jurov), Krnaj, Legdan (63. Voroňák).

SLAVOJ: E. Sudimák ml. – Shekel, Dragula, E. Takáč, M. Lukáč – E. Lukáč (75. Sopko), Drobňák (57. Levický), Krochta (88. Bandoľa), Kotľár – Glushkov, R. Černák.

Povedali po zápase:

Martin Tongeľ, tréner ŠK Futura Humenné: „Výsledkovo sa nám derby vydarilo nad očakávanie. Asi nik v šatni by takýto stav pred zápasom netipoval, ja sám by som bral tri body aj najtesnejším pomerom, lebo derby bývajú vždy ťažké. Úvod bol opatrný, nechceli sme sa bezhlavo a zbrklo hodiť do útoku, prvopolčasové góly vďaka dvojici Ljubarskij – Karnaj položili základ víťazstva. Po prestávke sme hrali síce proti vetru, ale štyri góly, žrď i ďalšie šance náš výkon ozdobili. Dnes sa tešíme, no súperovi chýbali opory Capko i Mižík, takže nesmieme mať hlavy v oblakoch. O týždeň cestujeme k silnému Popradu.“

Vladimír Rusnák ml., tréner Slavoja Trebišov: „Blahoželám domácim k zaslúženému víťazstvu. Pre nás je prehra 0:6 ešte lichotivým výsledkom. Ospravedlňujem sa našim divákom a fanúšikom za takýto výkon.“

FOTO: mirano sport photography

Tento článok si prečítalo 2 190 ľudí