FUTBAL: Futbalisti Trebišova odštartovali zimnú prípravu

TREBIŠOV. Mužstvo povedie aj naďalej tréner Vladimír Rusnák. Na prvom tréningu Zemplínčanov sa hlásilo dovedna osemnásť hráčov. V bitke o druhú ligu zabojujú aj navrátilec Radoslav Drobňák, a pravdepodobne aj staronový kanonier Ján Kotľár.

DSC_00072

Chcú využiť príležitosť
Prvý tréning v tomto roku bol na programe v pondelok 13.1. o 15.00 hodine. Tak ako pred každou zimnou prípravou aj túto začali v Trebišove príhovorom prezidenta klubu Miroslava Eliáša, ktorý celý realizačný tím privítal a následne zaprial „svojim“ úspešný rok 2014, ktorý by mohol byť pre Slavoj postupovým. „Cieľom do jesennej časti pred začiatkom sezóny bolo udržať si postupové šance. To sa aj naplnilo. Momentálne sme v situácii, kedy máme veľkú možnosť pobiť sa o postupovú priečku, nemusíme nikoho dobiehať. Potrebujeme si len udržať pozíciu,“ takto zneli úvodné slová prezidenta trebišovského Slavoja.

DSC_0008

S trénerom sú spokojní
Žlto-modrí však s veľkými očami do jari nevstupujú, no príležitosť len tak premárniť nechcú. „Bolo to ťažké rozhodnutie, lebo financií veľa nie je, no trebišovská futbalová verejnosť od nás očakáva, že sa o postup minimálne pobijeme. Naša predstava je aby o postup bojovali v prvom rade vlastní odchovanci alebo hráči, ktorí už v Trebišove pôsobili a ktorí budú chcieť pomôcť klubu k postupu. Samozrejme máme pripravené aj iné alternatívy ale skladba mužstva, ktorá sa črtá nasvedčuje tomu, že máme reálnu šancu o novú druhú ligu zabojovať. V hre sú tiež „legionári,“ no najprv chceme doriešiť domácich hráčov,“ prezradil M. Eliáš. A čo pozícia kormidelníka? „Trénerskú otázku máme vyriešenú. S trénerom Rusnákom sme spokojní a bez problémov sme opäť našli spoločnú cestu, ktorou sa chceme uberať. Dohodli sme sa teda na ďalšej spolupráci,“ dodal.

S Drobňákom, bez Battovcov
Na úvodnom tréningu sa trénerovi Vladimírovi Rusnákovi hlásila trojica navrátilcov z hosťovania Radoslav Drobňák (Pohronie), Patrik Gracer (Moldava) a Adam Patkanóci (V. Horeš). Kým prví dvaja menovaný by mali zakotviť v jarnej časti v kádri treťoligistu, Patkanóci neprejavil záujem zotrvať v Trebišove. Prípravu s A – mužstvom absolvuje aj šesť hráčov z dorastu Tomko, Bandoľa, Juhás, Štuň, Sopata a Levický. V kádri po jeseni šiesteho tímu tretej ligy v skupine východ nebudú oproti jesennej časti figurovať bratia Battovci, ktorým skončilo hosťovanie. Z minuloročného kádra sa prvého tréningu zúčastnili títo hráči: E. Sudimák, Capko, Mižík, Koscelník, Krochta, Olah, E. Lukáč a Sopko. Z rôznych dôvodov chýbali: M. Lukáč, E. Takáč a R. Černák.

Kotľárov comback?
Azda najväčšou posilou by mal byť útočník Ján Kotľár, ktorý sa síce samotnej tréningovej jednotky nezúčastnil, no objavil sa v kancelárii prezidenta klubu a všetko nasvedčuje tomu, že by sa mal obávaný kanonier do Trebišova vrátiť. „S Jankom sme sa dohodli, potrebujeme ešte súhlas jeho materského klubu (Sečovce),“ ozrejmil prezident Slavoja. Pripomeňme, že Kotľár sa stal v predchádzajúcej sezóne v trebišovskom drese s 18 gólmi najlepším strelcom tretej ligy, no následne prekvapujúco zakotvil v štvrtoligových Veľkých Revištiach.

DSC_0012

Prípravné stretnutia
Zemplínčania majú na programe doposiaľ dohodnutých sedem prípravných zápasov. Už túto sobotu sa predstavia o 12.00 h na umelej tráve v Michalovciach, kde si zmerajú sily s miestnym MFK Zemplín. Následne ich postupne preveria maďarský celok Cigánd, Prešov B, Veľké Revištia, starší dorast Michalovce, Kráľovský Chlmec a generálkou pred jarnou časťou bude stretnutie 1.marca proti futbalistom prešovského Tatrana.

Tento článok si prečítalo 2 769 ľudí