Festival Chlebom a vínom s bohatým programom aj účasťou

P1090972

/TREBIŠOV, 29.8.2013/ – V areáli trebišovského múzea sa dnes uskutočnil festival Chlebom a vínom. Od jedenástej hodiny predpoludním Zemplínčania predvádzali tradície svojho regiónu, predovšetkým dožinkové slávnosti a ukážky remesiel. Festival je v poradí deviatim kľúčovým podujatím projektu Terra Incognita, ktorý je programom Košického samosprávneho kraja v rámci projektu Košice – Európske hlavné mesto kultúry 2013.
Primátor mesta Trebišov Ing. Marián Kolesár prebral z rúk predsedu košického samosprávneho kraja JUDr. Zdenka Trebuľu kľúč a štafetu, symboly kľúčových podujatí Terra Incognita. Podľa slov Zdenka Trebuľu je jedným z cieľov projektu zvýšiť kvalitu života a návštevnosti prostredníctvom rozvoja kultúry, voľno časových aktivít a cestovného ruchu aj na Zemplíne. Špeciálne ocenil jedinečnosť a význam tokajskej oblasti a vínnej cesty, ktorá je takisto spätá s projektom. Po slávnostnom prebratí štafety a kľúča primátorom mesta pokračoval kultúrny program vystúpením FS Železiar, kapely
Free Voices a´capella, Chiki-liki-tua a prezentáciou o šľachtickom rode Andrássyovcov. Medzi sprievodné akcie podujatia patrila ochutnávka Tokajských vín, detské súťaže, pečenie čerstvého chleba a ďalšie.
Kultúrny program v Trebišove bude pokračovať aj v nasledujúcich dňoch, prebiehať bude súčasne v parku aj na amfiteátri.

P1090984

P1090968

P1090983

Tento článok si prečítalo 2 343 ľudí