Colníci na východe zaistili tisícky pašovaných cigariet

Colníci pri kontrole v okrese Trebišov odhalili v sobotu 11. januára nelegálnu prepravu takmer 300 000 kusov cigariet, finančný únik vyčíslili na 42 000 eur.

colniciSpomínanú kontrolu vykonávali colníci v súčinnosti s príslušníkmi hraničnej a cudzineckej polície. Medzi Kráľovským Chlmcom a Veľkými Kapušanmi spozorovali v sobotu večer podozrivé vozidlo so sobraneckými evidenčnými číslami.

„Colník vyzval vodiča, aby predložil doklady totožnosti a uviedol, či prepravuje nejaký tovar podliehajúci spotrebným daniam. Vodič z blízkej obce Lekárovce, ktorý mal vozidlo požičané od svojej matky, uviedol, že sa v ňom nachádza väčšie množstvo cigariet,“ informovala hovorkyňa Colného úradu v Michalovciach Klára Baloghová.
Dodala, že pri následnej kontrole auta objavili colníci tri druhy cigariet v celkovom množstve 292.800 kusov. Na tabakových výrobkoch zabalených v 1464 kartónoch sa nenachádzali kontrolné známky. „Finančný únik na daniach bol v tomto prípade vyčíslený na 42.040 eur. Z toho len únik na spotrebnej dani predstavuje sumu 27.086 eur,“ konkretizovala Baloghová.
Ako ďalej uviedla, prípadom sa už začal zoberať vyšetrovateľ Kriminálneho úradu Finančnej správy SR. Mužovi obvinenému zo zločinu porušenia predpisov o štátnych technických opatreniach na označenie tovaru hrozí v prípade dokázania viny trest odňatia slobody tri až osem rokov.
Pracovníci Colného úradu Michalovce odhalili v období od 6. do 11. januára tohto roka nezákonný dovoz a nelegálnu prepravu cigariet až v 32 prípadoch. „V prípade cigariet – 307.158 kusov, odhalili finančný únik na cle a daniach v sume 43.929 eur,“ uzavrela Baloghová.

Zdroj: TASR, foto: ilustračné

 

 

 

 

 

 

 

Tento článok si prečítalo 2 434 ľudí