Bulkovej abstraktné kompozície nájdete do konca roka v trebišovskej knižnici

Do Zemplínskej knižnice v Trebišove budú v tomto mesiaci čitatelia prichádzať nielen za podnetnými knihami a vedomosťami, ale i „Za svetlom“. Tak znie názov novej výstavy, ktorá bude krášliť knižničný priestor. Autorkou obrazov a básní vynímajúcich sa vo výtvarných dielach je Izabela Bulková.

stiahnuť

Izabela Bulková má za sebou viac ako desiatku autorských výstav. Autorka maľuje od mladosti. Narodila sa vo Vyšnej Pokoradzi pri Rimavskej Sobote. Vyštudovala Pedagogickú fakultu v Banskej Bystrici, odbor matematika- výtvarná výchova.  Od roku 1974 žije a tvorí v Trenčíne .

obr2

Medzi základné témy, ktorým sa výtvarníčka dlhé roky venuje patria: abstraktné kompozície a nadprirodzené bytosti. Dedinské chalupy a drevenice, reflexie jej rodinného života patria medzi okrajové témy. Izabela Bulková je výnimočnou maliarkou práve kombináciou štýlu, ktorý využíva, teda svojím rukopisom s použitím konkrétnych farieb pri zobrazení tém – duchovných a hlboko intímnych.   Maľuje obrazy, skladá básne a píše poviedky. S radosťou a nadšením pre svoju prácu odovzdáva získané zážitky, vlastné skúsenosti, túžby, ale i lásku a posolstvá iným. Svojimi dielami sa snaží napĺňať ľudí šťastím, láskou a pokorou.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Vlastnej umeleckej tvorbe sa venuje od roku 1980. Cez kresbu a grafiku sa prepracovala k osobitému výtvarnému prejavu v kombinovanej technike asambláže a k olejomaľbám. Úspešne absolvovala viaceré výtvarné súťaže. Zúčastnila sa mnohých kolektívnych výstav na Slovensku i v zahraničí. Venuje sa i literárnej tvorbe.

Vplyvom svojho dlhoročného pedagogického výtvarného pôsobenia v Trenčíne vychovala dnes už viacerých profesionálnych umelcov. Jej detskí zverenci získali významné ocenenia na domácich i zahraničných výtvarných súťažiach.

Výstava Za svetlom potrvá od 27. 11 do 31.12. 2014.  Čitatelia si ju môžu prezrieť každý pracovný deň, v čase otváracích hodín knižnice.

obr1bulkova

Zdroj: izabulkova.sk

Tento článok si prečítalo 2 782 ľudí