11. kolo: Slavoj Trebišov 1-1 MŠK Rimavská Sobota

„Nakoniec je aj bod dobrý,“ zrejme tak nejako zmýšľali futbalisti Slavoja po domácom zápase s Rimavskou Sobotou. Tá si prišla na Zemplín urobiť náladu po stredajšom vypadnutí zo Slovenského pohára s Martinom. Na lavičke hostí čakal na svoju príležitosť aj ex-kanonier Slavoja Ján Kotľar.

Ten sa na ihrisko dostal už v 10. minúte, keď zo zápasu odstúpil zranený Poremba. Ani on však neprispel ku zvýšeniu tempa zápasu. Dlho to vyzeralo, že gólu sa diváci ani nedočkajú, lenže v 57. minúte sa k hlavičke dostal Köböl a hostia sa ujali vedenia. S bodovými  nádejami Slavoja to nevyzeralo ružovo, no nakoniec aspoň bod  za remízu ostal doma. 5 minút pred koncom riadneho hracieho času do šestnástky prenikal Krochta a bol faulovaný. Rozhodca neváhal a odpískal pokutový kop. Loptu si vzal legionár Makela a spoľahlivo premenil. Stav 1:1 sa už do konca zápasu nezmenil a tak sa súperi rozišli po spravodlivej remíze každý s bodom vo vrecku.

V ďalšom zápase sa Slavoj opäť predstaví doma proti Zvolenu, ktorému má čo vracať. Hneď v prvom kole totiž utrpel debakel 0:5. Zápas má výkop naplánovaný v nedeľu 12.10. o 14:30.

TREBIŠOV: Barát – Kortstam (79. Bandoľa), Capko, Krochta, Glushkov, Makela, Shekel, Dragula, E. Lukáč, Olah, Cairo (46. T. Čižmár).

R. SOBOTA: Prošovský – Gálik, Lupták (89. Brezinský), Poremba (10. Kotľar), Morháč, Köböl, Chovanec, Popović (76. Šlosár), Čertík, Hladík, Petrán.

GÓLY: 85. Makela (z 11 m) – 57. Köböl. ŽK: Krochta, Cairo, T. Čižmár – Petrán, Popović, Hladík. Divákov: 420. Rozhodca: Ziemba.