Knižné maškrty Betky Verešpejovej určite zachutia aj vám

index28. novembra 2013 sa na stretnutie v Zemplínskej knižnici v Trebišove so svojimi čitateľmi teší spisovateľka Alžbeta Verešpejová.  Autorka je známa tvorbou literatúry pre deti, debutovala zbierkou zvieracích rozprávok Trio Kotkodák (1993). Napísala i ďalšie rozprávkové knižky, akými sú Šušlavá mušľa, Maškrtné rozprávky pána Dobošíka a pani Krémešíkovej, Neplechy školníčky Agneše.

Spisovateľka študovala na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave, odbor etnografia a folkloristika. Pôsobila ako lektorka dramaturgie. V rámci doktorandského štúdia na Filozofickej fakulte Prešovskej Univerzity v Prešove pracovala na Katedre estetiky a vied o umení, predtým bola dramaturgičkou a lektorkou v Divadle Jonáša Záborského v Prešove. Skúsenosti má s odbornou prácou na literárnom oddelení Krajského múzea v Prešove.

Popri prozaickej tvorbe sa orientuje aj na oblasť detského činoherného i bábkového divadla, napísala hry Kráľovské papuče, Ako baba Pačmaga ženícha hľadala a mnohé ďalšie. Dramaticky upravuje vlastné i cudzie rozprávky. Svoje autorstvo rozšírila i o príručku Dejiny filmu, televízie a rozhlasu 1. 

Píše pre Slovenský rozhlas a príležitostne pôsobí v ochotníckom a profesionálnom divadle.

kniha

K srdcu jej prirástlo divadlo, neskutočne miluje dobré knihy, turistiku a naďalej s láskou a nadšením píše knihy pre deti.

betka

Trebišovský čitateľ sa s ňou môže osobne porozprávať vo štvrtok, 28.11.2013 o 10:00 hodine a 11:30 hodine na knižničnej pôde. Knižné maškrty Betky Verešpejovej sa uskutočnia v rámci projektu Letom literárnym svetom s finančnou podporou Ministerstva kultúry SR.

Tento článok si prečítalo 1 437 ľudí