FUTBAL: Prípravný zápas Michalovce – Trebišov 5:0

Futbalisti Trebišova včera odštartovali sériu prípravných zápasov. Na úvod sa predstavili v susedných Michalovciach, kde si na tamojšej umelej tráve zmerali sily s miestnym druholigistom. Ten však Slavoju veľa nedovolil a už do prestávky vyhrával štvorgólovým rozdielom. Po zmene strán pridali domáci ešte jeden.

DSC_3128

Pre obe mužstvá to bol prvý zápas v príprave a podľa očakávania mali v ňom mali prevahu domáci futbalisti, ktorí mohli úvodný gól streliť už v 10. minúte, ale Gamkrelidzeho nepríjemnú strelu z prvej vyrazil gólman Sudimák. O ďalších desať minút sa však už Michalovčania tešili z prvého gólového zápisu, po Janičovom rohu sa lopta dostala až ku Morlacchimu, ktorý prestrelil trebišovského brankára. V 28. minúte vysunul Janočko Gamkrelidzeho, ktorý povedľa Sudimáka vsietil druhý gól domácich. Tí boli pri chuti a v 36. minúte Nilaš spätnou prihrávkou našiel Janiča, ktorého parádny volej ešte Sudimák s námahou vyrazil, ale na dorážku Hamuľaka už nemal nárok – 3:0. Krátko pred prestávkou priniesla ďalšia spolupráca Janočka s Gamkrelidzem štvrtý gól MFK Zemplín, druhý menovaný po úniku efektne preloboval brankára hostí. Cez polčas tréner Ondrej Duda prestriedal zostavu, no aj napriek tomu pokračovali jeho zverenci v aktívnej hre. Príležitosti na zvýšenie vedenia mali Jacko či Nilaš, ale úspšení neboli. Až v 87. minúte pridal piaty gól po peknej Dankovej prihrávke Leško. Čestný úspech Slavoja mohol zaznamenať v samom závere stopér Olah, ktorý však v tutovke zakončil nedôrazne a brankár Kira si s jeho pokusom poradil.

GÓLY: 20. Morlacchi, 28. a 40. Gamkrelidze, 36. M. Hamuľak, 87. A. Leško.

MFK ZEMPLÍN: Kira – Perez, Michal Gallo, Morlacchi, D. Horňák (46. L. Jacko) – Gamkrelidze, Nilaš, V. Janočko (46. A. Leško), L. Janič (46. M. Koscelník), S. Danko – M. Hamuľak (46. M. Regáli).

SLAVOJ: E. Sudimák ml. (46. Jurko) – T. Tomko, Olah, E. Takáč, Dragula – Milan Lukáč (66. Bandoľa), J. Capko, Krochta, R. Drobňák (62. Sopko), E. Lukáč (75. P. Sopata) – Kotľár.

Ondrej Duda, tréner MFK Zemplín: „Prvý zápas zimnej prípravy splnil účel, chlapci sa dobre pohybovali, schuti si zahrali a strelili pekné góly. Príležitosť dostali všetci hráči, v prvých stretnutiach budú hrávať všetci z kádra. Potrebujeme ho však ešte doplniť, lebo na niektorých postoch nás tlačí topánka.“

Vladimír Rusnák ml., tréner Slavoja Trebišov: „Domáci boli po všetkých stránkach lepším mužstvom. Hrajú o postup do prvej ligy a bolo to na trávniku vidieť. Dobre sa pohybovali, nič nám nedovolili. Vytvorili si šance, ktoré premenili a zaslúžene zvíťazili. Chlapcom nemám čo vyčítať, súper bol futbalovejší.“