Čo nesmiete zmeškať v najbližších dňoch v Trebišove

Festival Chlebom a vínom a Dni mesta Trebišov 2013 – program jednotlivých dní

Štvrtok, 29.8.2013
Chlebom a vínom

Festival, zameraný na priblíženie kultúrnych tradícií južného Zemplína, bude prebiehať v areáli trebišovského múzea. Štvrtkový program začína o 11-tej hodine, okrem ukážok mlátenia obilia, prípravy cesta na chlieb a jeho pečenia, si návštevníci môžu vyskúšať aj ďalšie vymiznuté tradičné remeslá a činnosti. Program je pripravený aj pre deti, ktoré sa môžu s lampášikmi zapojiť do vytvárania Svetlušky a povoziť sa na vláčiku z Košíc. Počas celého dňa budú prebiehať súťaže pre deti aj dospelých, sprevádzané vystúpeniami folklórnych súborov a tanečných skupín s rôznymi druhmi tancov. Vyvrcholením dňa bude účasť známeho folklórneho súboru Železiar, a’capelly FreeVoices a alternatívnej prešovskej kapely CHIKI LIKI TUA.

Piatok, 30.8.2013
Vešelo na dožinky v novom šate

Piatkový program je zameraný predovšetkým na deti a mládež. Popoludnie od 15-tej bude zamerané na súťaže a aktivity pre deti, program bude prebiehať v parku a na amfiteátri. Súťažiť sa bude v rôznych známych aj menej známych herných disciplínach, zároveň bude prebiehať detská farma s možnosťou povoziť sa na poníkoch a Rozprávkovo s Disney postavičkami. V spolupráci s čokoládovňou Deva sa podvečer budú modelovať vlastné sladkosti a súťažiť v kreslení. Cca od 16-tej hodiny odštartujú vystúpenia populárnych hudobných skupín Fictive Mary, Sám sebou a Katarína Landlová, ktoré vyvrcholia o 20-tej hodine kapelou Helenine oči a po nej diskotékou so známymi dídžejmi, napr. Paul Project či Dj EKG.

Sobota, 31.8.2013
Chlieb na stôl a víno do pohára

V sobotu je program Dní mesta zameraný na záujmy celej rodiny. Už tradične začína v parku, súťažou vo varení guláša o deviatej hodine ráno. Nasledovať budú vystúpenia skupiny Stetson a folklórnych súborov z Trebišova a okolia, pouličné predstavenie Veľká rodinka v meste, sokoliari a maľovanie na tvár. Divadlo G zoznámi s rodinou Andrássyovcov a šermiari predvedú rekonštrukciu dobytia hradu Parič. Program na amfiteátri otvorí o 14-tej hodine kapela IN VIVO, pokračovať sa bude vyhodnotením gulášovej súťaže, detským programom, oceňovaním reprezentantov mesta a súťaže o najkrajšiu predzáhradku. Dni mesta Trebišov vyvrcholia v sobotu večer vystúpeniami kapely Vidiek, Pavla Hammela a Juraja Buriana, Mariána Čekovského a skupiny Efekt.

1003198_703205053026915_658643852_n

Tento článok si prečítalo 1 205 ľudí