10. kolo: Slavoj tesne prehral v Bardejove

V sobotu 27.9. cestoval Slavoj na horúcu pôdu Partizánu Bardejov. Trebišov bol po prvom domácom víťazstve s Tatranom Prešov (1:0) v dobrej nálade a pripravený obrať o body aj ďalšieho z favoritov východnej časti DOXXbet ligy. Bardejov je však v úplne inej pozícii ako Tatran, ktorý sa trápi. Pred zápasom so Slavojom mal na svojom konte 15 bodov, z toho až 13 vybojoval doma, kde zaknihoval 4 výhry a 1 remízu.

Stretnutie sa začalo podľa predpokladov tlakom domácich, ktorí pálili z každej pozície a našich nepustili do žiadnej vážnejšej šance. Keď to už vyzeralo, že tlak vyvrcholí a domáci sa ujmú vedenia, udrel Slavoj. Po odkope Baráta a krátkej kombinácii v strede ihriska si za obranu na perfektnú prihrávku nabehol holandský legionár Giovanni Cairo a skúsene zakončil. Slavoj viedol od 34. minúty 1:0 a vedenie si hlavne vďaka výborným zákrokom Baráta strážil až do 63. minúty. Vtedy prišiel sporný zákrok v šestnástke a rozhodca ukázal na biely bod. Loptu si postavil kapitán domácich Palša a s prehľadom premenil. Bardejovu sa bod málil a tak naďalej útočil. To sa mu vyplatilo o desať minút neskôr keď z asi 25 metrov vypálil Ján Zápotoka a Barát sa za loptou naťahoval márne. Bardejov tak svoju domácu neporaziteľnosť uhájil aj proti Slavoju, ktorý bude mať nabližšie šancu zabodovať 5. októbra na domácom trávniku proti Rimavskej Sobote.

PARTIZÁN: Molčan – Berecký, Staš, Palša, S. Kica – Gruca (46. Guľa), J. Zápotoka, Revák, L. Zápotoka, Grohoľ – Gagnon (46. Kolibab).

SLAVOJ: Barát – T. Tomko, Kortstam, Olah, Dragula – Shekel, Capko, Krochta, Makela ( 71. M. Lukáč) – Glushkov, Cairo (46. T. Čižmár).

GÓLY: 62. Palša (11 m), 73. J. Zápotoka – 34. Cairo. ŽK: Staš, Guľa, Berecký – Makela, T. Tomko, Dragula, Shekel. Rozhodoval Samotný